środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Dzień Kobiet

2014-03-10 20:36:36 (ost. akt: 2014-03-10 15:50:14)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Jakże miłą niespodziankę przygotowali paniom i dziewczętom panowie i chłopcy z naszego Gimnazjum Nr 1 w Srokowie

W przeddzień Dnia Kobiet, w piątek 7 marca br., zaprosili nas na uroczysty apel. Na począte k- piosenka i teledysk z archiwum polskiej piosenki pt. ”Za zdrowie pań”. Następnie nasi koledzy przedstawili, jak przez wieki zmieniał się ideał kobiety i metody jej adoracji przez panów - od Adama i Ewy po czasy współczesne. Niektórych kolegów ubranych w damskie fatałaszki trudno było poznać. Oj, było wesoło! Ciekawostki o Dniu Kobiet z czasów PRL (objaśnienie dla młodszych - Polska Rzeczpospolita Ludowa) przypomniała nam Polska Kronika Filmowa (archiwum). Wszystkie panie i dziewczęta serdecznie dziękują męskiej części naszej szkoły za przygotowanie tej uroczej imprezy oraz otrzymane kwiaty.

Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w USA.

Beata Beyer


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na srokowo.wm.pl w ramkę "  ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages