środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Wielka Majówka w Gimnazjum

2014-05-15 23:03:24 (ost. akt: 2014-05-15 23:08:13)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W piątek, 9 maja 2014 r., wszyscy uczniowie, nauczyciele i chętni rodzice uczestniczyli w majówce, która odbyła się na parkingu leśnym w Osikowie koło Srokowa.

Celem była integracja uczniów, rodziców i nauczycieli poprzez dobrą zabawę i wspólne działanie. Przygotowania do tej imprezy trwały od kilku tygodni. Wśród uczniów odbyło się zebranie, na którym każdy mógł przedstawić swoje propozycje. Rada Rodziców przekazała wszystkim rodzicom zaproszenie do udziału w majówce z prośbą o pomysły i pomoc w jej organizacji. Nauczyciele dołączyli swoje sugestie i rady.

Piątkowy poranek wstał chmurny i niejeden uczeń martwił się, czy aby majówka się odbędzie. Odbyła się! Najpierw ruszyli rowerzyści, czyli 30 chętnych uczniów pod opieką kilku nauczycieli i rodziców. Trasę około 7 km przebyli w zawrotnym tempie. Po nich na leśnym parkingu zjawiły się gimbusy z młodzieżą i nauczycielami, dotarło też około 20 rodziców. Ognisko już buzowało, a na początek każdy otrzymał naklejkę z imieniem i klasy zajęły wyznaczone miejsca w wiatach. Rozpoczęły się zabawy sportowe. Najpierw minisiatkówka. Równoległe klasy grały mecze po 5 minut, w składach drużyn nie zabrakło rodziców. Sędziowała pani sołtys ze Srokowa. Potem przeciąganie liny. Drużyny w składzie: uczniowie + 2 rodziców + wychowawca klasy. Śmiechu było co niemiara! Kibice gorąco dopingowali swoim. Ostatnią konkurencją była gra w zbijaka- uczniowie w polu, wychowawcy jako „matki”. Wszyscy bawili się świetnie. Przyszedł wreszcie czas na pieczenie kiełbasek i odpoczynek. Rada Rodziców zadbała, by wszyscy mieli poczęstunek, a chętni- repetę. Niestety zaczął siąpić deszcz, ale przewodnicząca Rady Rodziców miała świetny pomysł- zabawę integracyjną pt.„ZOO”. Uczniowie chętnie w niej uczestniczyli, śmiechom i zabawnym komentarzom nie było końca. Majówka zbliżała się ku końcowi, znów zaświeciło słońce. Rowerzyści ruszyli w drogę powrotną. Uczniowie wracający gimbusami otrzymali od nauczycieli kartki z tekstem piosenki „Hej Mazury” i troszkę się tej znanej kiedyś wszystkim piosenki poduczyli i śpiewali jak umieli.

Majówka była częścią projektu, który realizuje Gimnazjum nr 1 w Srokowie. Jest to ogólnopolski projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Koordynatorem projektu ze strony nauczycieli jest pani Lucyna Żeliszczak, ze strony rodziców- pani Sabina Sapińska, ze strony uczniów - Anna Gromotowicz i Klaudia Kłosiewicz z klasy IIb. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby impreza się udała.

Oby Wielka Majówka weszła na stałe do kalendarza naszego gimnazjum.
Beata Beyer

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na srokowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages