środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

VI Powiatowe Dni Strażaka

2014-05-30 23:11:01 (ost. akt: 2014-05-30 23:12:48)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

24 maja w Srokowie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się na Placu Rynkowym w Srokowie o godz. 10:30, gdzie zostały wręczone awanse, odznaczenia i medale strażakom oraz został zaprezentowany zakupiony sprzęt dla OSP w Jegławkach i Srokowie w ramach programu „Po ryby".

Po części oficjalnej na placu przy Szkole Podstawowej w Srokowie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze, w których brały udział jednostki Straży Pożarnych działających w zasięgu naszego powiatu. Nadleśnictwo Srokowo ufundowało nagrody dla strażaków biorących udział w sportowych zmaganiach.

Na zawodach pożarniczych oprócz podpatrywania konkurencji sportowych można było zapoznać się z okoliczną przyrodą prezentowaną w namiocie Nadleśnictwa Srokowo. Była to doskonała forma promocji lasów, które w bieżącym roku obchodzą jubileusz 90-lecia. Koledzy leśnicy prezentowali biologię i środowisko życia bobra europejskiego, którego liczna populacja znana jest z Nadleśnictwa Srokowo. Dzieci i młodzież mogli również zobaczyć z bliska bobra europejskiego, bociana białego, wydrę oraz gablotę z owadami pożytecznymi, szkodliwymi oraz chronionymi. Starsi poznawali leśne ostępy oraz historię nadleśnictwa za pomocą przygotowanych prezentacji.

W dowód uznania za okazaną pomoc w organizacji VI Obchodów Dnia Strażaka Nadleśniczy Zenon Piotrowicz otrzymał dyplom oraz podziękowanie za dobrą współpracę między naszymi służbami.

Irena Dziadoń

Tylko ciekawe informacje


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na srokowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages