środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Festiwal Kultury Łowieckiej

2014-07-14 12:33:35 (ost. akt: 2014-11-17 21:56:06)

W dniu 5 lipca w Węgorzewie po raz dziewiąty odbywał się Festiwal Kultury Łowieckiej. W tegorocznych obchodach uczestniczyli również leśnicy z nadleśnictw Srokowo, Borki, Giżycko, Drygały, które wspólnie świętowały 90-lecie powstania firmy PGL Lasy Państwowe.

Organizatorzy festiwalu zadbali nie tylko o piękną pogodę, ale także o masę atrakcji, które można było zobaczyć na festiwalu:

VIII mazurski turniej w strzelaniach myśliwskich,
„Hunter Off Road Cup 2014" – zmagania terenowe samochodów,
IV turniej strzelecki,
Konkursy kulinarne,
Forum o populacji dzika,
Wystawy fotografii Włodzimierza Puchalskiego,
Koncert muzyki myśliwskiej
Pokaz psów ras myśliwskich
Regionalny konkurs w budowie urządzeń łowieckich.

Oprócz atrakcji przewidzianych przez organizatora można było również na Placu Wolności zapoznać się z tematyką leśną, która była prezentowana na stoiskach Lasów Państwowych oraz tematyką łowiecką na stoiskach Polskiego Związku Łowieckiego. Nadleśnictwo Srokowo prezentowało biologię i środowisko życia bobra europejskiego, fotografie przyrodnicze oraz zapraszało wszystkich do lasu przedstawiając swoją ofertę turystyczno-edukacyjną min.: Leśna Szkołę, ścieżkę Wyskok, Zaczarowaną polanę, ścieżkę turystyczną Gierłoż oraz ścieżki rowerowe biegnące przez północne ostępy nadleśnictwa.
Stoiska oprócz informacji o prowadzonej działalności przeprowadziły konkurs wiedzy i umiejętności wśród dzieci i młodzieży. Każda chętna osoba musiała odwiedzić stoisko, na którym musiała wykazać się wiedzą, za udział otrzymywała małą nagrodę oraz podbitą kartę. Po odwiedzeniu wszystkich stoisk ( było ich 4) karta trafiała do urny, z której na koniec dnia losowano szczęśliwych posiadaczy nagród.
Również tego dnia miało miejsce uroczyste podsumowanie 2 konkurów przeprowadzonych wśród dzieci i młodzieży. Dla dzieci był to konkurs plastyczny pt.: „ O czym szumi leśna kraina", natomiast dla młodzieży gimnazjum konkurs fotograficzny „Leśne Echa". Zakup nagród w konkursie plastycznym ufundowało Nadleśnictwo Srokowo. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac ( około 100), na początku czerwca jury oceniło prace, nagrody za 3 pierwsze miejsca to tablet, czytnik e-book raz aparat fotograficzny. Dla szkoły, z której uczeń zajął I miejsce przeznaczony został telewizor LCD. Jury wyróżniło również 8 prac, które zasługiwały na uznanie.
Podczas festiwalu Nadleśniczy Zenon Piotrowicz wręczył nagrody dla uczniów.
Na koniec dnia podsumowano wszystkie zorganizowane konkursy.
Osoby, które zechciały zobaczyć to niecodzienne zdarzenie mogły również zakupić różne przedmioty oraz żywność regionalną, która była oferowana na pozostałych stoiskach.
Wspaniała pogoda i atmosfera festiwalu przyczyniła się do sukcesu tego przedsięwzięcia.
IX Festiwal Łowiecki przeszedł do historii, za rok odbędzie się już jubileuszowy X Festiwal. A więc do zobaczenia za rok.

Źródło: Nadleśnictwo Srokowo


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na srokowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages