środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Festyn integracyjno-sportowy w Solance

2014-09-10 11:00:02 (ost. akt: 2014-09-10 11:07:12)

W sobotę 30 sierpnia 2014 r. na boisku szkolnym w Solance odbył się festyn sportowo- integracyjny zorganizowany przez Panią Sołtys Agatę Łata i Radę Sołecką.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla starszych jak i młodszych mieszkańców sołectwa. Podczas festynu odbył się turniej piłki nożnej o puchar przewodniczącego Rady Gminy Srokowo, w którym wzięły udział drużyny z Chojnicy, Solanki i Szczeciniaka. I m-ce w turnieju i puchar zdobyli piłkarze z Solanki.
Na scenie swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali miejscowi artyści: Angelika Gasek zagrała na skrzypcach, „Gwiazdy Solanki” przedstawiły piękny program artystyczny przygotowywany pod kierunkiem Małgorzaty Ejsmont i Sylwii Adakimowicz, grupa taneczna z Chojnicy pod kierunkiem Iwony Przytuły i Bogumiły Janeczko wykonała balet „Jezioro łabędzie” i taniec współczesny.
Odbyły się liczne konkursy sportowe, sprawnościowe oraz konkurs kulinarny na najsmaczniejszą potrawę. Zwycięscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Funkcjonariusze Policji Powiatowej z Kętrzyna przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz wiele konkursów z nagrodami dla dzieci.
Niebywałą atrakcją dla dzieci było mini wesołe miasteczko oraz malowanie twarzy. Panie, Małgorzata Ejsmont i Agata Hoszkiewicz malowały na buziach dzieci przeróżne wzory dzięki czemu dzieci zmieniały się w różne postacie. Były barwne motyle, kotki, tygryski, piękne księżniczki jak i inne bajkowe postacie.
Pyszne kiełbaski pieczone na grillu, wspólna biesiada, występ „Diablików z Pożarek” i zabawa taneczna przy muzyce i pięknym śpiewie Pana Mirosława Kosza sprawiły, ze festyn trwał do późnych godzin wieczornych.
Organizatorzy dziękują sponsorom, zaproszonym gościom oraz wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu festynu i brali w nim aktywny udział.
Źródło: Sołectwo Solanka

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na srokowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages