środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Gminna Biblioteka Publiczna dostała możliwość prowadzenia zajęć programowania

2014-12-06 12:29:22 (ost. akt: 2014-12-06 13:09:40)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Gminny Ośrodek Programowania w Srokowie powstał z inicjatywy stowarzyszenia Meritum, a finansowany jest przez ministerstwo administracji i cyfryzacji. Celem projektu jest przeszkolenie dzieci i młodzieży z podstaw programowania, przy użyciu robotów. Ponadto podopieczni uczą się kreatywności, logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Biblioteka w Srokowie wyposażona została w sprzęt multimedialny, pomocny w ciekawej i innowacyjnej edukacji z zakresu algorytmów (komputer dotykowy, projektor z tablicą interaktywną, tablet). Pomocami dydaktycznymi w punktach GO_PRO! są m.in. zestawy klocków Lego Mindstorms, służące do konstrukcji prawdziwych robotów, których zachowanie można dowolnie programować.

W Bibliotece zostaną utworzone Kluby Kodera, gdzie uczestnicy projektu będę mogli doskonalić swoje umiejętności i stawiać czoła coraz trudniejszym informatycznym wyzwaniom. Na warsztatach oraz w klubach, uczniowie będą działać pod okiem przeszkolonych pracowników bibliotek.

GBP Srokowo
Michalina Lis

Jak zawsze. W każdy piątek. Tylko ciekawe informacje:-)
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na srokowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages