środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ferie zimowe w Solance

2015-02-12 11:19:03 (ost. akt: 2015-02-13 09:37:32)
Wspólne muzykowanie, czyli ferie w Srokowie

Wspólne muzykowanie, czyli ferie w Srokowie

Autor zdjęcia: archiwum SP w Srokowie

Ferie w Solance zorganizowane zostały przede wszystkim z myślą o uczniach, którzy musieli pozostać w domu. Szkoła w Srokowie organizowała zajęcia przez całe dwa tygodnie czasu wolnego, natomiast szkoła w Solance tylko w drugim tygodniu ferii.

W pierwszym tygodniu ferii dzieci ze Srokowa uczestniczyły w zajęciach sportowych w sali gimnastycznej tamtejszej szkoły. Poza tym dwukrotnie zorganizowany był wyjazd na kryty basen do Kętrzyna.

W drugim tygodniu ferii do organizacji zajęć przyłączyli się rodzice. Dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczyły w zajęciach akrobatycznych, plastycznych, cyrkowych i muzycznych. Odbył się też konwent gier planszowych, pokaz taekwon-do i pokaz mody baśniowej. Nie zabrakło wspólnej nauki lepienia pierogów. Podczas wszystkich zajęć codziennie było spore zainteresowanie ze strony dzieci, ale też dorosłych.

W Solance zorganizowane zostały zajęcia sportowe, plastyczne, matematyczne oraz czytanie bajek i baśni dzieciom. Tu także uczniowie wyjeżdżali na basen do Kętrzyna.

Każda forma zajęć wyciągających dziecko z domu umożliwia czynne spędzanie czasu wolnego, przynosi korzyść młodemu pokoleniu, a także daje szkole satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do: "Pytanie na śniadanie": #1671762 | 31.135.*.* 22 lut 2015 01:25

  Zastanów się zanim użyjesz słowa "pomyłka". Tu nie ma mowy o pomyłce, dlatego to takie przykre i żenujące. Dziennikarze nie mają z tym nic wspólnego co gorsza, bo wtedy można by na nich psy wieszać... Tymczasem jest gorzej niż myślisz. Pozdrawiam.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pytanie na śniadanie #1664623 | 83.31.*.* 13 lut 2015 07:11

  Dziennikarska rzetelność nakazuje wyjaśnić pomyłkę. Tytuł sugeruje, że zdjęcia dotyczą zajęć w szkole w Solance, a tak nie jest.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. WiadomoKto #1664525 | 83.6.*.* 12 lut 2015 23:03

  (dokończenie komentarza) Gdyby mi się chciało mogłabym podważyć prawdziwość lub rzetelność każdego zdania, np.: "Ferie w Solance zorganizowane zostały przede wszystkim z myślą o uczniach, którzy musieli pozostać w domu." - nie wiem, może w przypadku Solanki tak było, ale w przypadku Srokowa przyświecała nam również idea, aby dzieci spędziły ten czas z rodzicami poznając różne sposoby rekreacji, aby wspólnie ponieśli to dalej, jak najdalej od telewizora i komputera. Kolejne zdanie: "Szkoła w Srokowie organizowała zajęcia przez całe dwa tygodnie czasu wolnego, natomiast szkoła w Solance tylko w drugim tygodniu ferii." Otóż szkoła w Srokowie zorganizowała niecały pierwszy tydzień - trzy razy odbyły się zajęcia sportowe i JEDEN wyjazd na basen, było zbyt dużo chętnych żeby uczniowie mogli pojechać dwa razy. Co do drugiego tygodnia: tak jak wspomniano: de facto zaistniał dzięki rodzicom, a nie szkole - szkoła łaskawie otworzyła swe podwoje do ostatniej chwili wykłócając się o ilość dni: chcieliśmy to robić przez całe ferie, pozwolono nam na 5 dni, w ostatniej chwili sugerując, że wystarczy nam 3 "bo dzieci i tak nie przyjdą". A one wzięły i przyszły, skubaniutkie :) Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom, bez których nie byłoby tak cudownie, wszystkim zaproszonym gościom i rodzicom, bez których nie byłoby nic. Reasumując: powyższy "artykuł" to jedno wielkie nieporozumienie. Mimo to błagam o niezamieszczanie sprostowania - braknie mi wyobraźni, żeby przewidzieć jakiego bigosu może narobić autor próbując to-to naprawić... Naprawdę nie posądzam Cię, Autorze, o złą wolę, ale przyznaj, że i bez niej nie wygląda to dobrze. Na szczęście są strony, na których łatwo znaleźć rzetelny obraz rzeczywistości i na szczęście są tak znane, że nawet nie muszę podawać ich adresu, prawda? :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. WiadomoKto #1664523 | 83.6.*.* 12 lut 2015 23:02

   Co to znaczy: "Autor: Archiwum SP w Srokowie"? Archiwum jest kiepskim autorem... Myślę, że prawdziwy autor tego czegoś - czyli "artykułu" - miał dobre, poczciwe intencje, problem w tym, że nie powinien się brać za pisanie artykułów, albo nie powinien ufać gazetom. Albowiem ktoś popełnił błąd. Niewybaczalny. Bo skrzywdził wszystkich organizatorów ferii w obu szkołach i zachował się tak jakby nie rozróżniał szkół i miejscowości. Tak się składa, że to nie "rodzice przyłączyli się do organizacji zajęć", lecz odwrotnie: nauczyciele SP Srokowo poproszeni przez Radę Rodziców (rodziców dzieci uczących się w SP Srokowo) o współpracę w organizacji ferii przystali na nią i spisali się na medal. Część pomysłów to zasługa jednych, a część - drugich. Nie wiem co się działo w ferie w Solance, ale żadne zdjęcie nie pochodzi z tej szkoły. Co do zdjęć: autor 5 z nich jest doskonale znany, uczciwość nakazuje podać jego nazwisko. Dla ułatwienia dodam, że nie nazywa się "Archiwum"... Choć jestem jednym z organizatorów postanowiłam wobec powyższego przełamać wrodzoną skromność i powiedzieć głośno, że drugi tydzień ferii w Srokowie - ten zorganizowany przez rodziców i praktycznie jedną z nauczycielek (do której z niekłamanym zaangażowaniem dołączyło się - i chwała im za to - jeszcze kilka) - został zorganizowany (MIMO OPORU MATERII) i sfinansowany przez rodziców. Gmina nie zapewniła nawet dowozu dla dzieci dojeżdżających... Zaangażowanie rodziców przekroczyło moje wyobrażenia: matki piekły ciasta, żeby dzieci miały co przekąsić na drugie śniadanie; brali czynny udział na każdym etapie negocjacji na temat sensu organizowania ferii; wreszcie przybywali do szkoły jako organizatorzy, prowadzący zajęcia i towarzysze swoich pociech, żeby miło spędzić z nimi czas.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. wkurzony rodzic #1664434 | 83.31.*.* 12 lut 2015 21:43

   Jestem oburzony/a artykułem, część informacji jest nieprawdziwych! Po pierwsze: miejsce ferii to Szkoła Podstawowa w SROKOWIE, po drugie: to rodzice i kilku nauczycieli było inicjatorami ferii i pomimo trudności, dzięki ich uporowi udało się to zorganizować. Jak można zamieszczać tak fałszywy artykuł, gdzie nawet stopka pod zdjęciami mija się z prawdą (wszystkie zdjęcia są z zajęć w SP w SROKOWIE!!). Żenada!!!!!!! Kto to zamieścił, powinien szybko dokonać korekty, bo to co teraz jest, uwłacza jego profesji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (13)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages