środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Lekcja o cyberprzemocy

2015-03-13 10:20:18 (ost. akt: 2015-03-13 11:14:14)

Autor zdjęcia: Archiwum Policji

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych kętrzyńscy policjanci organizują w szkołach spotkania, podczas których propagują zasady bezpiecznych zachowań. Na jednym z nich, w Szkole Podstawowej w Srokowie rozmawiali z uczniami o cyberprzemocy i zagrożeniach płynących z użytkowania komputera i Internetu.

Czytaj e-wydanie Cyberprzemoc była głównym tematem spotkania policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej w Srokowie. Funkcjonariusze omówili ten problem, jako przykład współczesnego internetowego zagrożenia dla młodych ludzi. Podczas lekcji policjanci wskazali przejawy cyberprzemocy oraz różnice między „tradycyjną” przemocą, a tą z użyciem Internetu i telefonów komórkowych. Celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów w kwestii zagrożeń internetowych.

Funkcjonariusze chcieli także pokazać, że obok całej gamy pozytywnych zastosowań Internetu wiążą się z nim pewne niebezpieczeństwa. Podczas zajęć wyjaśnili uczniom, jakie zachowania w Internecie są niebezpieczne. Szczególną uwagę zwrócili na kontakty i spotkania z osobami nieznajomymi, poznanymi w sieci oraz na niebezpieczeństwa z tym związane. Wskazali przykłady cyberprzemocy stosowanej w Internecie: nękanie, straszenie, obrażanie w sieci lub za pomocą telefonu komórkowego, wysyłanie wulgarnych e-maili i smsów, kłótnie internetowe, rejestrowanie, publikowanie i rozsyłanie ośmieszających informacji, zdjęć i filmów, podszywanie się pod inną osobę, obraźliwe komentowanie wpisów na blogu.

Przypomnieli także o przestrzeganiu zasad Netykiety, czyli zbioru zasad przyzwoitego zachowywania się w Internecie. Część spotkania z młodzieżą, policjanci poświęcili także na omówienie zasad ochrony własnej prywatności oraz danych osobowych.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages