środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Wernisaż wystawy Józefa Charytoniuka z okazji Święta Plonów

2016-09-16 13:57:52 (ost. akt: 2016-09-16 14:17:54)
Józef Charytoniuk (po prawej, w kapeluszu) zaprasza na drugą część swojej wystawy. Pierwsza miała miejsce 8 lipca z okazji Dni Srokowa.

Józef Charytoniuk (po prawej, w kapeluszu) zaprasza na drugą część swojej wystawy. Pierwsza miała miejsce 8 lipca z okazji Dni Srokowa.

Autor zdjęcia: Paulina Wasilewska

Wójt Gminy Srokowo Franciszek Andruszkiewicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Janusz Januszewski oraz Józef Charytoniuk zapraszają 18 września (niedziela) na wernisaż wystawy „Z kolekcji Józefa Charytoniuka II". Wystawa zorganizowana jest z okazji tegorocznego święta plonów w Srokowie.

Prezentowane prace artystów pochodzą z lat 1970 - 2016. Druga część zbioru kolekcji, której część "olejną" prezentuje, powstał poprzez wymianę prac między artystami a gromadzącym zbiór. Część kolekcji to wynik działalności związanej z intensywną organizacją plenerów artystycznych w różnych ciekawych miejscach naszego kraju a także uczestnictwem J.Ch. w plenerach organizowanych przez jego kolegów w Polsce i innych krajach Europy i świata.

— Wystawa ta, druga z cyklu "Z kolekcji Józefa Charytoniuka", przedstawia malarstwo olejne na różnych podobraziach (płótno, deska, tektura, karton....). Artysta, wybiera z rozmysłem rodzaj podobrazia, dopasowując do założonej przez siebie koncepcji. Rodzaj podobrazia ma wpływ na charakter dzieła i wymusza stosowanie specyficznych technik pokrywania powierzchni. Bardzo interesujący, finalny "produkt" artysty - DZIEŁO, mamy zaszczyt na tej wystawie Państwu prezentować — uważa Janusz Januszewski, kurator wystawy.

Trzecia część z cyklu wystaw, której wernisaż odbędzie się 4 listopada prezentować będzie prace o tematyce przyrodniczej i łowieckiej. Wystawa tę zorganizowana zostanie z okazji dnia św. Huberta oraz Święta Niepodległości. Do wzięcia udziału w niej Józef Charytoniuk zaprosił kolegów artystów: Katarzynę Filę, Macieja Falkiewicza, Daniela Pieluchę.

— Wystawa ta jest również hołdem jaki składam Kolegom Artystom, którzy tak niedawno, a niektórzy przed chwilą tak jak Henryk Patejuk - odeszli, opuścili nas. Opuścili nas: L. Maciąg, A. Chodorowski, R Świętochowski i inni. W tym, 2016 roku K. Wyzner, W. Janasz, H. Patejuk. Prace artystów "dawnych" takich jak L. Śliwiński, E. Bartłomiejczyk, Pieniążek, Graf, M. Rojewski, T. Tuszewski oraz innych, często nieznanych mi osobiście z racji minięcia się w czasie, w którym się żyło - mam nadzieję, że zostaną zaprezentowane przez moich najbliższych na wystawie mojej twórczości, kiedy to i ja - mam nadzieję, dołączę do ich wspaniałego grona — mówi Józef Charytoniuk.

Miejsce i czas tej wystawy są jeszcze nieznane.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages