środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Piknik Malucha w policyjnej "obstawie"

2016-09-26 16:18:18 (ost. akt: 2016-09-26 16:26:28)

Autor zdjęcia: archiwum KPP

Kętrzyńscy policjanci uczestniczyli w Pikniku Malucha, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Srokowie z myślą o najmłodszych mieszkańcach i ich rodzicach.

Funkcjonariusze, którzy często podczas codziennej służby spotykają się z najmłodszymi skorzystali z okazji, żeby się z nimi lepiej poznać oraz zwrócić uwagę dzieci i ich rodziców na bezpieczeństwo. Bogaty program imprezy przyciągnął tłumy mieszkańców, którzy w rodzinnej atmosferze uczestniczyli w przygotowanych zabawach.

Dużym zainteresowaniem, szczególnie najmłodszych mieszkańców, cieszyły się radiowozy. Dzieci mogły obejrzeć od środka policyjne samochody oraz sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Podczas pikniku policjanci przeprowadzili konkursy z wiedzy o ruchu drogowym, oraz konkurs plastyczny. Wszystkie dzieci uczestniczące w zabawie zostały nagrodzone pamiątkowymi gadżetami. Natomiast mieszkańcy mogli skorzystać z wielu porad policjantów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Spotkanie było również okazją, aby porozmawiać z rodzicami o problemie narkotyków i dopalaczy wśród młodzieży. Bez odpowiedniej wiedzy trudno jest zapobiegać i reagować na niepokojące sygnały dotyczących narkomanii. Dlatego dorosłym policjanci przygotowali tor przeszkód, który musieli pokonać w specjalnych okularach „narkogogle”, służące do odzwierciedlania pola widzenia osoby pod wpływem narkotyków.

Rodzice mogli w bardzo wyraźny sposób zobaczyć jak zażywanie narkotyków wpływa na obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, zniekształcenie widzianego obrazu, zmiany w ocenie odległości, zmniejszenie możliwości oceny sytuacji, podwójne widzenie i brak koordynacji mięśniowej. Policjanci przypominali uczestnikom spotkania, że ważne jest, aby umieć rozpoznać pierwsze sygnały zagrożenia, w porę odpowiednio zareagować i wiedzieć gdzie szukać pomocy. Działania te mają przypomnieć, że w trosce o dobro dziecka ważna jest dobra współpraca pomiędzy rodzicami, nauczycielami, a także policją.

Źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages