środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Uroczyste otwarcie mostu w Bajorach Małych

2016-11-24 12:30:35 (ost. akt: 2016-11-24 12:34:47)

Autor zdjęcia: Mateusz Sieroński

W czwartek, 24 listopada w Bajorach Małych odbyły się uroczystości przekazania mieszkańcom wyremontowanego mostu. Koszt inwestycji to prawie 900 tys. zł.

Powiat Kętrzyński przy współudziale środków zewnętrznych pochodzących z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, zrealizował inwestycję pn. „Przebudowa mostu łukowego, żelbetonowego z podniesieniem nośności normatywnej obiektu na klasę C w ciągu drogi powiatowej Nr 1723N: droga powiatowa Nr 1711N Brzeźnica - Wysoka Góra w miejscowości Bajory Małe”.

Powiat oddaje kolejną inwestycję, która została zrealizowana z udziałem środków zewnętrznych, w tym przypadku mówimy o prawie 50% udziale. Inwestycje drogowe są realizowane nie tylko zgodnie z planem, który stworzyliśmy ale także z potrzebami mieszkańców, które są dla Nas najważniejsze. Dowodem na to jest to, że przed nami kolejne otwarcia ponieważ w tym roku wydaliśmy rekordowe w historii powiatu 16 mln zł na inwestycje drogowe. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że tych potrzeb w powiecie jest bardzo dużo dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość aby wszystkie je zaspokoić — mówi wicestarosta Michał Krasiński.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 884 324 złotych, wysokość środków pochodzących z subwencji ogólnej stanowi 441 412 złotych. Warto zaznaczyć, że nośność mostu dzięki przebudowie zwiększyła się z 15 ton na 30.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. grzegorz kurjata #2120733 25 lis 2016 17:26

    Most to nie wszystko, gdzie droga jest w opłakanym stanie taka uroczystość powinna być jak by było zrobione jedno i drugie,toć ta droga przez las jest tragiczna

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages