środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Gimnazjaliści ze Srokowa pomagają dzieciom w Afryce.

2016-12-21 20:38:41 (ost. akt: 2016-12-21 20:48:36)

Autor zdjęcia: Beata Beyer

Zbliżają się Święta, to czas, gdy chętniej ofiarujemy swą pomoc potrzebującym. Klasa Ia Gimnazjum nr 1 w Srokowie postanowiła włączyć się do akcji charytatywnej na rzecz dzieci w Sudanie Południowym.

Mowa o najmłodszym państwie afrykańskim, które powstało w 2011 r. w wyniku oddzielenia się od Sudanu. Utworzenie tego kraju zakończyło drugą wojnę domową w Sudanie - najdłuższą wojnę domową w Afryce. Obecnie w Sudanie Płd. toczy się kolejna wojna domowa.

Zwykli ludzie tęsknią tam za pokojem, a za najważniejszą korzyść pokoju uważają edukację. Jednak brakuje tam wszystkiego, a przede wszystkim - szkół, książek i nauczycieli. Cierpią na tym wszyscy, a w szczególnie trudnej sytuacji są dzieci.

Z tego właśnie powodu klasa Ia postanowiła włączyć Gimnazjum nr 1 w Srokowie do działań Polskiej Akcji Humanitarnej pod hasłem „Róbmy pokój”. Działania pierwszoklasistów to obejrzenie filmu o trudnej sytuacji dzieci w Sudanie Płd., wykonanie plakatu i powieszenie go na szkolnym korytarzu, przygotowanie scenariusza lekcji o pokoju dla każdej klasy, a także zbiórka pieniędzy na terenie szkoły.

- Jest to nasz wkład do stworzenia biblioteki dla naszych rówieśników w Sudanie. Zebraną kwotę przesłaliśmy na konto PAH „Róbmy pokój” w Warszawie. Pamiętajmy, nie każdy z nas może przeżyć Święta w miłości i poczuciu bezpieczeństwa - podsumowuje Beata Beyer, wychowawczyni klasy Ia.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages