środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Akcja "Bezpieczne Ferie 2017" zawitała do Solanki

2017-01-18 11:36:06 (ost. akt: 2017-01-18 11:48:32)

Autor zdjęcia: archiwum KPP w Kętrzynie

„Kto bezpiecznie się bawi w kłopoty nie wpada” - to temat spotkania policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej w Solance. Podczas pogadanki funkcjonariusze przypomnieli o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw oraz o tym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Na koniec funkcjonariusze rozdali dzieciom odblaski. Wizytę upamiętnili grupową fotografią.

Ferie to czas relaksu, odpoczynku i wzmożonej aktywności dzieci. W związku z tym kętrzyńscy policjanci realizując zagadnienia profilaktyki społecznej spotykają się z uczniami. Wszystko to w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2017”. We wtorek, 17 stycznia, funkcjonariusze odwiedzili Szkołę Podstawową w Solance.

Podczas spotkania przypomnieli dzieciom m.in. o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny. Rozmawiali także o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Policjanci omówili zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Dzielnicowy mł. asp. Poitr Dzirba przestrzegał również przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach oraz przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic.

Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Poinformowali dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Przypomnieli także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Pogadanka miała charakter aktywny, policjanci zadawali uczniom pytania dotyczące poruszanych problemów. Po tych spotkaniach na pewno żaden uczeń nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.

Na koniec funkcjonariusze rozdali dzieciom elementy odblaskowe i upamiętnili wizytę grupową fotografią.

Źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages