środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Złożyli wizytę gimnazjalistom

2017-03-09 12:58:31 (ost. akt: 2017-03-09 14:07:10)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Kętrzyńscy policjanci spotkali się z uczniami gimnazjum w Srokowie. Rozmawiali z młodzieżą o konsekwencjach czekających na osoby zachowujące się niezgodnie z prawem. To kolejne, ale z pewnością nie ostatnie spotkanie kętrzyńskich policjantów z młodzieżą.

W środę, 8 marca specjalista ds. nieletnich oraz dzielnicowy kętrzyńskiej policji spotkali się z gimnazjalistami. To kolejne spotkanie mundurowych z młodzieżą. Gimnazjaliści mieli możliwość dowiedzenia się jak klasyfikowane są różne zachowania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Policjanci podali liczne przykłady ze swojej pracy, obrazujące jak często z pozoru niewinne żarty prowadzą do nieszczęść, za które ktoś musi później ponieść konsekwencje.

W trakcie spotkania mundurowi omówili zasady odpowiedzialności karnej nieletnich oraz sposoby postępowania wobec osób zachowujących się niezgodnie z prawem. Funkcjonariusze przedstawili problem demoralizacji oraz jakie zjawiska go dotyczą. Rozmawiali także o zjawisku przemocy wśród młodzieży szkolnej. Podczas pogadanki nie zabrakło także porad związanych z bezpiecznym korzystaniem z Internetu.

Policjanci uświadomili uczniom, że zaświadczenie o niekaralności jest jednym z dokumentów, który coraz częściej jest wymagany przez pracodawców. W czasie rozmowy młodzież mogła się dowiedzieć, jakie wymagania należy spełnić, aby móc pracować w Policji. Uczniowie z całą pewnością wyszli ze spotkania ze świadomością, że powinni być w życiu rozważni, gdyż od tego zależy ich przyszłość.

Źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages