środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Wójt i Rada Gminy Srokowo docenili bezpieczeństwo mieszkańców

2017-06-01 12:59:45 (ost. akt: 2017-06-01 15:22:14)
16 lipca 2016 roku mł. asp. Dariusz Ślęzak (po prawej) przyjął nominacje na szefa Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

16 lipca 2016 roku mł. asp. Dariusz Ślęzak (po prawej) przyjął nominacje na szefa Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Autor zdjęcia: archiwum KPP

Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie wspólnie z dzielnicowym gminy Srokowo uczestniczyli w sesji Rady Gminy, podczas której został omówiony stan bezpieczeństwa i porządku publicznego. Na zakończenie sesji szef kętrzyńskich policjantów z rąk przewodniczącego Rady Gminy oraz wójta gminy otrzymał statuetkę z podziękowaniami za służbę zapewniającą bezpieczeństwo mieszkańcom Gminy Srokowo.

W czwartek (31.05.2017) w sali galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Srokowie odbyła się sesja Rady Gminy Srokowo, w której osobiście uczestniczył komendant powiatowy policji w Kętrzynie mł. insp. Dariusz Ślęzak wraz z dzielnicowym tej gminy mł. asp. Piotrem Dzirbą.

Podczas sesji komendant przedstawił oraz omówił stan bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Gminy Srokowo. Inspektor Ślęzak przedstawił także informacje na temat działalności i wyników osiągniętych przez kętrzyńską policję. Znalazły się tu informacje na temat przestępczości, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz działań profilaktycznych. W swoim wystąpieniu komendant zwrócił uwagę na spadek ilości przestępstw kryminalnych, a także przestępstw pospolitych – najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa, przy jednoczesnym wzroście wykrywalności w tych kategoriach.

Jak stwierdził mł. insp. Dariusz Ślęzak stan przestępczości w gminie nie budzi niepokoju. Komendant podkreślił również walory nowego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz określił istotę programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Na zakończenie sesji szef kętrzyńskich policjantów z rąk przewodniczącego Rady Gminy oraz wójta Franciszka Andruszkiewicza otrzymał statuetkę z podziękowaniami za służbę zapewniającą bezpieczeństwo mieszkańcom gminy.

Źródło KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages