środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Pijana 30-latka zatrzymana w Kosakowie po zgłoszeniu obywatelskim

2017-06-19 12:33:09 (ost. akt: 2017-06-19 13:03:13)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Zgłoszenie telefoniczne czy ujęcie obywatelskie - każdy sposób jest dobry, by powstrzymać kierującego pojazdem po spożyciu alkoholu. Doskonale wiedziała o tym osoba, która nie zawahała się i o swoich podejrzeniach poinformowała policjantów. Po takim zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali pijaną kobietę, która kierowała volkswagenem mając 2 promile.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii na drodze. Aby zapobiegać takim sytuacjom, policjanci w codziennej służbie prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. Cieszy fakt, że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy reagują i informują policję.

To właśnie dzięki takiej godnej naśladowania reakcji obywatela, policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 30-letniej mieszkance gminy Srokowo. Kobieta została zatrzymana w miejscowości Kosakowo, krótko po tym jak wsiadła za kierownicę, pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jej organizmie 2 promile. Jak się dodatkowo okazało, 30-latka nie posiadała w ogóle uprawnienia do kierowania.

Wkrótce kobieta odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą jej 2 lata pozbawienia wolności.

Źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages