środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Rolnicy świętowali w Srokowie

2017-09-13 13:09:40 (ost. akt: 2017-09-13 13:13:01)

Autor zdjęcia: archiwum UG Srokowo

Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Srokowie, następnie korowód dożynkowy, przy akompaniamencie orkiestry dętej z Węgorzewa, udał się na Plac Rynkowy. Mimo kapryśnej pogody Święto Plonów cieszyło się dużą frekwencją.

Podczas części oficjalnej, wójt Franciszek Andruszkiewicz powitał wszystkich zgromadzonych i przekazał życzenia rolnikom, składając pracującym na roli wyrazy szacunku i uznania. Życzenia rolnikom przekazał również starosta Ryszard Niedziółka.

Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną, czyli występy zaproszonych zespołów i tych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury. W międzyczasie rozgrywał się „Turniej Wsi”, który niewątpliwie wzbudził najwięcej emocji wśród uczestników dożynek. W rywalizacji udział wzięły 3 świetnie przygotowane sołectwa: Jegławki, Kosakowo, Solanka. Turniej zakończył się zwycięstwem Solanki, która wyprzedziła Jegławki. Trzecie było sołectwo Kosakowo.

Tradycyjnie, jak co roku, odbyło się również wręczenie stypendiów w ramach programu „Bociek” ufundowanych zdolnej młodzieży przez Srokowskie Stowarzyszenie „Sukces Każdego Dziecka” i gminę Srokowo. Nagrodę za najpiękniejszy wieniec otrzymało Sołectwo Kosakowo.

Źródło: Gmina Srokowo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages