Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Bezpieczne dzieci w sieci

2017-11-19 12:35:54 (ost. akt: 2017-11-19 11:44:57)
 Dzieci sporo wiedzą na temat zagrożeń w sieci.

Dzieci sporo wiedzą na temat zagrożeń w sieci.

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Kętrzyńscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej w Solance. Celem spotkania było uświadomienie czym jest cyberprzemoc. Uczniowie mieli możliwość poznać formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które może dotknąć każdego użytkownika Internetu i urządzeń mobilnych.

15 listopada dzielnicowy wspólnie z policjantką zajmująca się profilaktyką społeczną spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Solance. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo młodych użytkowników w sieci. Policjanci rozmawiali z uczniami nie tylko o zagrożeniach towarzyszących korzystaniu z nowych technologii, ale i o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Funkcjonariusze uświadomili uczestników, że osoby z którymi mają kontakt wirtualnie, mogą podawać się za kogoś zupełnie innego. Oszuści z pewnością nie mają dobrych zamiarów, dlatego też tak ważna jest świadomość młodego pokolenia odnośnie wirtualnych zagrożeń. Policjantka tłumaczyła jak się chronić przed tą formą cyberprzemocy i jak na nią reagować. Przedstawiła zebranym prezentację multimedialną, za pomocą której omówiła zagadnienia dotyczące najczęściej popełnianych przestępstw internetowych z udziałem nieletnich. Zwróciła uwagę na gry komputerowe, które w wielu przypadkach mogą stanowić źródło przemocy wśród nieletnich.

Policjanci wspierali się filmem, by lepiej dotrzeć do odbiorców. Okazało się, że dzieci sporo wiedzą na temat zagrożeń w sieci.

Przy okazji policjanci apelują do wszystkich rodziców o to, aby interesowali się tym, co robią ich pociechy przed komputerem. Monitorujmy czy dzieci nie mają dostępu do nieodpowiednich dla nich treści.


mł. asp. Ewelina Piaścik
Rzecznik Komendanta Powiatowego Policji
w Kętrzynie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages