środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Strażacy ze Srokowa najlepsi

2018-05-08 16:00:00 (ost. akt: 2018-05-13 08:02:12)
Ochotnicy ze Srokowa okazali się być bezkonkurencyjni w całym województwie.

Ochotnicy ze Srokowa okazali się być bezkonkurencyjni w całym województwie.

Autor zdjęcia: OSP Srokowo

Bystrzy, silni, odważni i chętni do pomocy. Ale też skrupulatni i skupieni. Czasem trzeba napisać pismo, czasem zorganizować pogadankę dla dzieci. OSP niejedno ma imię. Przedstawiamy wyniki plebiscytu na Najpopularniejszą Jednostkę

Strażacy nieustannie cieszą się powszechnym szacunkiem, a chętnych, żeby choćby tylko ochotniczo pomagać innym, nie brakuje. Szeregi OSP w regionie zasila prawie 18 tysięcy ochotników, w tym ponad 1700 kobiet. Dlatego od wielu lat staramy się pokazywać i doceniać tych cichych bohaterów dni codziennych.

W tym roku również ogłosiliśmy naszą akcję na najpopularniejszą OSP. Od 10 marca na łamach „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” przedstawialiśmy jednostki ochotnicze z całego regionu. Druhowie opowiadali o swojej służbie, ważnych akcjach i wartościach, które im przyświecają. Wszyscy zgodnie mówili, że dla nich największą nagrodą jest satysfakcja z pomagania. A pomagają kiedy tylko mogą, mimo że mają swoje codzienne obowiązki, rodziny i pracę. Nierzadko są tak świetnie wyszkoleni i wykwalifikowani, że dorównują zawodowym strażakom.

Głosowanie zakończyliśmy 1 maja. Zainteresowanie akcją przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. O tym, z jak wielką sympatią mieszkańcy regionu przyjęli nasz plebiscyt, świadczyć mogą setki wysłanych sms-ów, którymi nasi czytelnicy chcieli zagwarantować swoim ulubieńcom miejsce na podium. Tylko na jednostki z powiatu kętrzyńskiego oddano ponad 2100 głosów.

A było o co walczyć. Pula nagród wynosiła 30 tys. zł (na każdą kategorię przewidziane jest łącznie 6 tys. zł). Fundatorami nagród byli marszałek Gustaw Marek Brzezin, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie i zarząd oddziału wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w pięciu kategoriach. Wspólnie wybraliśmy Najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach, które są w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, oraz te, które nie znajdują się w tym systemie. Doceniliśmy również najpopularniejszą Kobiecą Drużynę Pożarniczą i Najpopularniejszą Młodzieżową Drużynę Pożarniczą.

Zdecydowany sukces odnieśli ochotnicy z OSP Srokowo zajmując pierwsze miejsce w kategorii jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Wyprzedzili na podium OSP Mingajny (pow. lidzbarski) i OSP Łąkorz (pow.. nowomiejski).
— Po raz pierwszy zostaliśmy zauważeni w tej akcji i od razu wskoczyliśmy na pierwsze miejsce, co niezmiernie nas cieszy. Staramy się być blisko ludzi. Opowiadamy o swojej pracy. Prowadzimy szeroko zakrojone działania prewencyjne, które — jak widać — przynoszą efekty, bo pożary nie są u nas wielkim problemem. Uczestniczymy też w festynach, organizujemy pogadanki. Ale również staramy się iść z duchem czasu. Założyliśmy prężnie działający profil na Facebooku, na którym pokazujemy, jak wygląda życie strażaka z OSP od środka, że jest to ciężka, ale też piękna praca. To prawdziwa misja. Ludzie to doceniają i być może dlatego na nas głosują. Za wszystkie sms-y bardzo dziękujemy. Bardzo nam miło, a jeszcze milej nam będzie, gdy przybędzie nam jakiś nowy druh. To naprawdę wspaniała przygoda. Za otrzymane w nagrodę
pieniądze chcemy kupić nowe kaski. Aby móc sumiennie i z oddaniem wykonywać naszą pracę, musimy się czuć bezpieczni — opowiada Piotr Jaśniak z OSP Srokowo.

Dzielnie walczyła też Kobieca Drużyna Pożarnicza z Drogosz, przez większość okresu trwania plebiscytu utrzymując się na wojewódzkim podium. Niestety ostatecznie rywalizację zakończyły na 5. miejscu (na 80. drużyn).

Rywalizacja w gronie jednostek OSP na szczeblu powiatu kętrzyńskiego również zakończyła się zwycięstwem ochotników ze Srokowa. Kolejne miejsca na podium zajęli strażacy z Drogosz i Skandawy.
red.


TOP 5 jednostek OSP powiatu kętrzyńskiego:
1. OSP Srokowo
2. OSP Drogosze
3. OSP Skandawa
4. OSP Pilec

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages