środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Aktywni ze Srokowa mogą liczyć na wsparcie

2018-07-08 11:00:00 (ost. akt: 2018-07-08 11:51:18)
Projektem objętych jest dziewięć gmin: Węgorzewo, Pozezdrze, Budry, Srokowo, Giżycko, Miłki, Ryn, Wydminy, Kruklanki

Projektem objętych jest dziewięć gmin: Węgorzewo, Pozezdrze, Budry, Srokowo, Giżycko, Miłki, Ryn, Wydminy, Kruklanki

Autor zdjęcia: Archiwum CAS w Węgorzewie

Mieszkańcy gminy Srokowo mogą liczyć na udział w bezpłatnych szkoleniach, np. dotyczących RODO czy też pisania wniosków. Czekaja na nich również konkursy.

W ramach projektu "Centrum Animacji Społecznej - Postaw na Wolontariat!" prowadzone jest biuro CAS w Węgorzewie oraz Wilkasach, a także bezpłatne doradztwo, w tym doradztwo księgowe, organizowane są szkolenia i spotkania animacyjne, wizyty studyjne: dwudniowa do Muzeum w Łowiczu oraz jednodniowa do Centrum Wolontariatu w Elblągu, oraz konkursy: plastyczny oraz „Dobre praktyki – inspiracją dla społeczności lokalnej”. Przewidziano też konferencje: inaugurującą oraz podsumowująca projekt. Centrum Animacji Społecznej powstało z inicjatywy Związku Stowarzyszeń LGD9 z siedzibą w Węgorzewie.

— Widząc potrzebę wsparcia organizacji pozarządowych oraz innych aktywnych jednostek, LGD9 pozyskało środki finansowe z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na utworzenie CAS — informuje Dominika Brożewicz z biura CAS.
I dodaje, że projekt realizowany był w okresie od 1 maja 2015 roku do 30 listopada 2016 roku. Następnie w okresie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2017 roku realizowany był projekt pn. „Centrum Animacji Społecznej – kontynuacja”, który także był dofinansowany ze środków Programu FIO. W okresie między realizacją projektów, biuro CAS prowadzone było przez wolontariuszy. Obecny koncept wdrażany będzie w życie do końca listopada 2019 roku.

— Obszarem objętym projektem jest dziewięć gmin: Węgorzewo, Pozezdrze, Budry, Srokowo, Giżycko, Miłki, Ryn, Wydminy, Kruklanki mieszczących się na terenie trzech powiatów: węgorzewskiego, giżyckiego i kętrzyńskiego — wyjaśnia Brożewicz.
Działania, jakie zaplanowano to m.in. wsparcie techniczne w zakresie przygotowania, realizacji i rozliczenia projektów, a także szkolenia: „Prawo w organizacji pozarządowej” (wrzesień 2018 r.); „Warsztaty tworzenia projektów i pisania wniosków” (listopad 2018 r.); „Fundrising – jak pozyskać środki na działalność organizacji” (grudzień 2018 r.); „Wolontariat – gdy teoria spotyka się z praktyką”(styczeń 2019 r.), czy też „Mówca doskonały – wystąpienia publiczne w praktyce” (marzec 2019 r.). (Łukasz Razowski)

Monika Kacprzak
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages