Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Najpopularniejszy dzielnicowy zatrzymał na urlopie poszukiwanego

2018-07-20 15:07:38 (ost. akt: 2018-07-20 15:14:18)
Trzy miesiące w areszcie posiedzą sprawcy pobicia 33-latka

Trzy miesiące w areszcie posiedzą sprawcy pobicia 33-latka

Autor zdjęcia: Archiwum policja

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie będąc na urlopie zatrzymał poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie mężczyznę. 23-latek, został rozpoznany przez swojego dzielnicowego. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj, 19 lipca około godziny 14.30 w miejscowości Siniec w gminie Srokowo dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, jadąc z bratem na biwak prywatnym samochodem zauważył znanego mu osobiście mieszkańca gminy. Policjant wiedząc, że jest to osoba poszukiwana, za którą sąd wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego za spowodowanie wypadku komunikacyjnego, poprosił brata, aby ten zapytał 23-latka o drogę. W tym czasie funkcjonariusz telefonicznie powiadomił oficera dyżurnego o sytuacji i poprosił o przysłanie patrolu. W trakcie oczekiwania na ich przyjazd, poszukiwany rozpoznał swojego dzielnicowego i zapytał „nie masz co robić na urlopie?”.

23-latek najbliższe 3 lata spędzi w zakładzie karnym.

Asp. Piotr Dzirba pracuje w policji od 12 lat. Rozpoczął pracę w Zespole Patrolowo - Interwencyjnym w Kętrzynie. Od 2013 roku pracuje jako dzielnicowy KPP w Kętrzynie. Na co dzień pełni służbę na terenie gminy Srokowo. W 2016 roku został zwycięzcą wojewódzkich eliminacji konkursu „Dzielnicowy Roku 2016”, natomiast w 2017 roku wygrał plebiscyt na "Najpopularniejszego Dzielnicowego" w powiecie kętrzyńskim. W plebiscycie ogłoszonym przez "Gazetę Olsztyńską" w skali województwa funkcjonariusz zajął 7 miejsce. Funkcjonariusz był wielokrotnie nagradzany m.in. za wzorowe wykonywanie obowiązków i zaangażowanie w służbę.

Źródło: KPP Kętrzyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages