środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Piknik Malucha w „Leśnej Szkole” Nadleśnictwa Srokowo wspólnie z policjantami

2018-09-10 22:42:34 (ost. akt: 2018-09-10 22:53:19)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Piknik Malucha w ramach aktywizacji społeczno-zawodowej w Gminie Srokowo za nami. Piknik ten był okazją do rodzinnego spędzenia pełnego atrakcji popołudnia i przy okazji spotkania i rozmowy z policjantami. Uczestnicy zabawy mogli wsiąść do policyjnego radiowozu, wziąć udział w konkursach i zabawach, a młodzież i rodzice mieli okazję zobaczyć i sprawdzić, jak to jest po zażyciu dopalaczy czy spożyciu alkoholu i wpływie tego rodzaju używek na zaburzenia prawidłowego widzenia i zachowania, pokonując krótki odcinek drogi mając założone alkogogle i narkogogle.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie dzięki organizatorom Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Srokowie, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Wójcie Gminy Srokowo, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Srokowie, Nadleśnictwu Srokowo spotkali się z uczestnikami festynu rodzinnego „Piknik Malucha”, który odbył się w „Leśnej Szkole” Nadleśnictwa Srokowo. Uczestnicy zabawy mogli obejrzeć radiowóz i poczuć się przez chwilę, jak funkcjonariusz jadący na interwencję siedząc za jego kierownicą. Najmłodsi chętnie odpowiadali na pytania związane z ruchem drogowym.

Policjanci podkreślili, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, informując jednocześnie, że odblaski to jeden z najtańszych, najprostszych, a zarazem najłatwiejszy w zastosowaniu sposób na zwiększenie swojego bezpieczeństwa. Propagując noszenie odblasków wpływających na poprawę widoczności pieszych użytkowników ruchu drogowego. Dorośli i młodzież miała okazję zobaczyć i sprawdzić, jak to jest po zażyciu dopalaczy czy spożyciu alkoholu i wpływie tego rodzaju używek na zaburzenia prawidłowego widzenia i zachowania, pokonując krótki odcinek drogi wzdłuż linii mając założone alkogogle i narkogogle.

Asp. Piotr Dzirba uczestnikom spotkania opowiedział czym na co dzień zajmuje się dzielnicowy i dlaczego właściwie nazywany jest „policjantem pierwszego kontaktu”. Podkreślił, że w jego pracy najważniejszy jest kontakt z obywatelami. W czym pomocna jest aplikacja mobilna Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Źródło: KPP Kętrzyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages