środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Dzieci z gminy wakacje spędziły aktywnie - w siodle

2018-09-20 14:30:00 (ost. akt: 2018-09-20 14:46:45)
W ramach wakacyjnych spotkań można było pojeździć na kucyku

W ramach wakacyjnych spotkań można było pojeździć na kucyku

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Jeziora, morze, góry, lasy czy miejskie place zabaw. Wakacje można spędzać na wiele sposobów. Dzieci z gminy Srokowo od lat spędzają je w stajni w Kątach.

Nie każdy może sobie pozwolić na wakacyjny wyjazd. Wiele dzieci również w tym roku musiało zostać w swoich domach. To właśnie dla nich z ofertą ponownie wyszło Stowarzyszenie "Blusztyn", proponując aktywne spędzenie czasu w siodle. "Wakacje w siodle" to inicjatywa od wielu lat organizowana przez stowarzyszenie oraz Agnieszkę Frankowską, instruktorkę jazdy konnej. Tegoroczna edycja odbyła się w ramach realizacji zadania publicznego dla Gminy Srokowo pod nazwą „Wakacje w Kątach i w Sińcu 2018”. W ramach zajęć organizatorzy zaoferowali w stajni w Kątach zajęcia teoretyczne obejmujące podstawy opieki nad koniem, zachowania w stajni, a także podstawy teoretyczne na temat jazdy konnej. Nie zabrakło też aktywności praktycznych, m.in.: nauki jazdy konnej, przejażdżki na kucyku, oraz jazdy konne dla osób zaawansowanych. Dodatkowo zorganizowano gry i zabawy na terenie stajni oraz ognisko na zakończenie każdego turnusu.

Projekt był skierowany do dzieci z terenu gminy Srokowo w wieku od 5 do 17 lat. W lipcu i sierpniu odbyły się trzy tygodniowe turnusy. Zgodnie z projektem na każdy z nich planowano przyjąć dziesięcioro dzieci. - Zainteresowanie było jednak tak duże, że było ich znacznie więcej. Nie mieliśmy serca, żeby odmawiać. Radość dzieciaków była nieopisana - mówi Agnieszka Frankowska.

Już niedługo w stajni w Kątach ponownie zrobi się głośno. 13 października Hubertusa świętować będą tam pasjonaci koni i jeździectwa. Zabaw dla tych najmłodszych również nie zabraknie.

Wojciech Caruk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages