środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Święto pieczonego ziemniaka w Chojnicy

2018-10-04 16:31:45 (ost. akt: 2018-10-04 16:54:59)
Demonstracja sprzętu Straży Granicznej cieszyła się dużym zainteresowaniem

Demonstracja sprzętu Straży Granicznej cieszyła się dużym zainteresowaniem

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W sobotę, 29 września już po raz czwarty Rada Sołecka oraz członkowie Stowarzyszenia „Nasza Solanka” zorganizowali w Chojnicy święto pieczonego ziemniaka.

Impreza rozpoczęła się konkursem na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka. Dostarczono 9 potraw zwycięzców wyłoniła komisja składająca się z przedstawicieli m.in. Straży Granicznej, którzy byli naszymi gośćmi. Funkcjonariusze pokazali najmłodszym uczestnikom spotkania sprzęt z jakim pracują na co dzień, dzieci mogły wszystkiego dotknąć, ubrać kamizelki albo zapiąć sobie kajdanki. Pokaz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem .

Odbyły się również konkursy sportowe zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych uczestników zabawy. Wszyscy otrzymali drobne upominki. Pomiędzy konkurencjami można było spróbować pysznego bigosu. Po zmaganiach sportowych odbyła się biesiada przy ognisku z pieczeniem kiełbasek, a nasz sołecki artysta pokazał jak zrobić pochodnie szwedzkie . Muzyczny duet Dam Radę umilał zabawę pięknym śpiewem i muzyką. Wszyscy dobrze się bawili do późnych godzin wieczornych .

Agnieszka Kieda
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages