środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Tragedia w Srokowie! Rodzina straciła dach nad głową

2018-10-20 12:52:44 (ost. akt: 2018-10-21 17:19:38)

Autor zdjęcia: OSP Srokowo

Sześć zastępów straży pożarnej i ponad 20 strażaków walczyło przez kilka godzin w nocy z piątku na sobotę z pożarem budynku mieszkalnego w Srokowie. Z pożaru udało się wydostać pięcioosobowej rodzinie, w tym dziecku i niepełnosprawnemu mężczyźnie.

Po godz. 22.00 dyżurny kętrzyńskich strażaków odebrał zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Srokowie. - Pierwsi na miejscu pojawili się ochotnicy z miejscowej jednostki OSP. Już wtedy ogniem objęty był cały budynek. W czasie działań gaśniczych z budynku wyniesiono również dwie butle gazowe - relacjonuje bryg. Szymon Sapieha, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Niestety, w pożarze spłonął doszczętnie cały budynek wraz z przylegającą do niego oborą.

Jak wynika ze przekazanych przez służby informacji, 5-osobowa rodzina, w tym 5 -letni chłopiec i niepełnosprawny mężczyzna, ewakuowali się sami jeszcze przed przybyciem służb. W akcji wzięły udział 3 zastępy OSP Srokowo, 1 zastęp OSP Drogosze i 2 zastępy JRG Kętrzyn. W sumie do działań zadysponowano 22 strażaków. Działania zakończono po godz. 3.00. - Na miejscu do tej pory (sobota, godz. 13.00 - przyp. red.) trwają jeszcze działania dogaszające. Na miejscu pracują też technicy policyjni - dodaje Sapieha.

- Wstępne przyczyny nie są znane. Prowadzimy w tej sprawie czynności operacyjne - mówi st. sierż. Anna Baluta, p.o Rzecznika Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

Rodzina straciła dach nad głową oraz podstawowe dobra materialne niezbędne do codziennego życia. Ruszyła już pomoc z przeznaczeniem dla pogorzelców.

Potrzebne są:
- ubrania dla chlopca rozmiar 122-134, buty 31/32
- ubrania dla kobiet L/XL, buty 41.42.43
- dla pana wózek inwalidzki
- ubrania na szczuplego mężczyznę 178 cm

Każdy, kto chce pomóc może to przekazać dary Małgorzacie Stadnyk (córce jednej z poszkodowanych), która mieszka w Srokowie przy ulicy Barciańskiej 22/5 lub po prostu zgłosić się do GOPS Srokowo.


Wojciech CarukPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages