Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Rocznica niepodległości w srokowskiej szkole

2018-11-13 12:40:51 (ost. akt: 2018-11-13 14:40:33)

Autor zdjęcia: Daria Oryńczak

Wyjątkowy rok, wyjątkowy dzień. Dnia 9 listopada w Szkole Podstawowej w Srokowie odbyły się uroczyste obchody 100 - nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęliśmy po trzech godzinach lekcyjnych spotkaniem w sali gimnastycznej dzieci przedszkolnych i klas I-III.

Zaprezentowaliśmy pieśni patriotyczne i laureaci konkursu recytatorskiego prezentowali swoje wiersze. Zostały rozstrzygnięte konkursy fotograficzny i plastyczny. Atmosfera uroczystości była radosna i przebiegała w świadomości, że dzieci choć małe, rozumieją ważność jej obchodów. O godz. 11.00 cała społeczność szkolna dołączyła do nas, aby wspólnie o 11.11 zaśpiewać hymn narodowy.

Zakończeniem tak uroczystego apelu było posadzenie pamiątkowego dębu- wiecznego drzewa oraz biegi niepodległościowe: 100 okrążeń, przez 100 uczniów w 100 minut z przekazywaniem flagi narodowej.
Anna Małecka


Wieczorne świętowanie

O godz.17.00 w naszej szkole miała miejsce wieczornica poświęcona 100 - leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród gości byli przedstawiciele władz samorządowych, kościelnych i instytucji współpracujących ze szkołą. W nastrój przedstawienia wprowadziła wszystkich przybyłych dyrektor szkoły Jadwiga Zając.

W części artystycznej młodzież przedstawiła montaż słowno- muzyczny ,,Ku niepodległej”, podziwialiśmy również występy zwycięzców szkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej, układ taneczny z biało- czerwonymi szarfami. Po obejrzeniu występów uczniów goście i gospodarze udali się na poczęstunek. W drugiej części wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Dziękujemy za wspólne świętowanie.

Katarzyna Sałyk


Autorzy zdjęć: Justyna Gehfeld, Daria Oryńczak


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPSolanka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages