Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Zwycięstwo uczennicy ze Srokowa w zmaganiach ekologicznych

2018-12-13 07:19:46 (ost. akt: 2018-12-13 07:32:19)

Autor zdjęcia: Beata Beyer

Duży sukces ekologiczny odniosła uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Srokowie, Kalina Sałyk. W finale regionalnym XV Mazurskiej Olimpiady Ekologicznej Szkół Podstawowych Regionu Wielkich Jezior Mazurskich Kalina zajęła I miejsce!

Wcześniej, w etapie szkolnym brało udział 497 uczniów z powiatów: giżyckiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, piskiego, węgorzewskiego i gołdapskiego. Temat- „Wielkie Jeziora Mazurskie”. Do wielkiego finału zakwalifikowało się 43 uczniów, w tym dwoje z naszej szkoły- Kalina Sałyk kl.VIII i Marek Pieniak kl.VII.

Finał odbył się 12 grudnia w LO w Wydminach. Po pierwszej części (test wiedzy) do ścisłego finału (część ustna) zakwalifikowało się 12 uczniów, w tym Kalina. Każdy z uczniów odpowiadał na 3 pytania przed komisją i publicznością, co na pewno było stresujące.

Przykładowe pytania: na czym polega eutrofizacja, omów obszary Natura 2000, dlaczego ptakom wodnym nie przemakają pióra, na czym polega regulacja rzek, dlaczego płazów jest coraz mniej itp. Kalina wypadła najlepiej i zasłużyła na wygraną. Wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody i dyplomy. Gratulacje!

Beata Beyer

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages