środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Staramy się być blisko ludzi

2019-04-09 08:00:00 (ost. akt: 2019-04-09 09:26:58)
Ochotnicy ze Srokowa w 2018 roku byli bezkonkurencyjni w całym województwie.

Ochotnicy ze Srokowa w 2018 roku byli bezkonkurencyjni w całym województwie.

Autor zdjęcia: OSP Srokowo

Bystrzy, silni, odważni i chętni do pomocy. Ale też skrupulatni i skupieni. Czasem trzeba napisać pismo, czasem zorganizować pogadankę dla dzieci. OSP niejedno ma imię. Bez ochotników zawodowi strażacy mieliby spory problem.

Strażacy nieustannie cieszą się powszechnym szacunkiem, a chętnych, żeby choćby tylko ochotniczo pomagać innym, nie brakuje. Szeregi OSP w regionie zasila prawie 18 tysięcy ochotników, w tym ponad 1700 kobiet. Dlatego od wielu lat staramy się pokazywać i doceniać tych cichych bohaterów dni codziennych.

W tym roku również ogłosiliśmy naszą akcję na najpopularniejszą OSP. Plebiscyt trwa do 22 kwietnia. Tytuł Najpopularniejszej Ochotniczej Straży Pożarnej danego powiatu otrzyma jednostka, która uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów. Jednostka, która uzyska najwięcej głosów w całym regionie, zostanie Najpopularniejszą OSP na Warmii i Mazurach. Laureatów wybierzemy w kategoriach: Najpopularniejsza Ochotnicza Straż Pożarna, która znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, Najpopularniejsza Ochotnicza Straż Pożarna, która nie znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, Najpopularniejsza Kobieca Drużyna Pożarnicza, Najpopularniejsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. W tym roku rozstrzygnięcie plebiscytu przeprowadzimy w czasie wojewódzkiego święta strażaków OSP, które odbędzie się 4 maja w Stoczku Klasztornym.

W ubiegłym roku plebiscyt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Tylko na jednostki z powiatu kętrzyńskiego oddano ponad 2100 głosów. Zdecydowany sukces odnieśli ochotnicy z OSP Srokowo zajmując pierwsze miejsce w kategorii jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Wyprzedzili na podium OSP Mingajny (pow. lidzbarski) i OSP Łąkorz (pow.. nowomiejski).
— Po raz pierwszy zostaliśmy zauważeni w tej akcji i od razu wskoczyliśmy na pierwsze miejsce, co niezmiernie nas cieszy. Staramy się być blisko ludzi. Opowiadamy o swojej pracy. Prowadzimy szeroko zakrojone działania prewencyjne, które — jak widać — przynoszą efekty, bo pożary nie są u nas wielkim problemem. Uczestniczymy też w festynach, organizujemy pogadanki. Ale również staramy się iść z duchem czasu. Założyliśmy prężnie działający profil na Facebooku, na którym pokazujemy, jak wygląda życie strażaka z OSP od środka, że jest to ciężka, ale też piękna praca. To prawdziwa misja. Ludzie to doceniają i być może dlatego na nas głosują. Za wszystkie sms-y bardzo dziękujemy. Bardzo nam miło, a jeszcze milej nam będzie, gdy przybędzie nam jakiś nowy druh. To naprawdę wspaniała przygoda. Za otrzymane w nagrodę pieniądze kupiliśmy nowe kaski. Aby móc sumiennie i z oddaniem wykonywać naszą pracę, musimy się czuć bezpieczni — opowiada Piotr Jaśniak z OSP Srokowo.

W 2018 roku ochotnicy ze Srokowa brali udział w 37 akcjach, w tym 13 pożarach i 24 tzw. miejscowych zagrożeniach. Warto dodać, że wszystkie jednostki OSP z powiatu kętrzyńskiego wyjeżdżały w 2018 roku 427 razy. Rekordzistami są OSP Korsze (111 interwencji) i OSP Reszel (101).

Rywalizacja w gronie jednostek OSP na szczeblu powiatu kętrzyńskiego w 2018 roku również zakończyła się zwycięstwem ochotników ze Srokowa. Kolejne miejsca na podium zajęli strażacy z Drogosz i Skandawy. Dzielnie walczyła też Kobieca Drużyna Pożarnicza z Drogosz, przez większość okresu trwania plebiscytu utrzymując się na wojewódzkim podium. Niestety ostatecznie rywalizację zakończyły na 5. miejscu (na 80. drużyn).

Regulamin i listę jednostek można znaleźć na stronie www.ketrzyn.wm.pl


Wojciech Caruk

Plebiscyt trwa do 22 kwietnia: Tytuł Najpopularniejszej Ochotniczej Straży Pożarnej danego powiatu otrzyma jednostka, która uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów. Jednostka, która uzyska najwięcej głosów w całym regionie, zostanie Najpopularniejszą OSP na Warmii i Mazurach. Laureatów wybierzemy w kategoriach: Najpopularniejsza Ochotnicza Straż Pożarna, która znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym • Najpopularniejsza Ochotnicza Straż Pożarna, która nie znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym • Najpopularniejsza Kobieca Drużyna Pożarnicza • Najpopularniejsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. W tym roku rozstrzygnięcie plebiscytu przeprowadzimy w czasie wojewódzkiego święta strażaków OSP, które odbędzie się 4 maja w Stoczku Klasztornym.

Najpopularniejsza OSP: powiat kętrzyński


Ranking regionalny


Najpopularniejsza Kobieca Drużyna Pożarnicza: ranking regionalny


Najpopularniejsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza: ranking regionalny

Inne OSPRegulamin: kliknij tutaj

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages