środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Srokowski ratusz w ogniu [GALERIA]

2019-08-30 18:35:35 (ost. akt: 2019-08-30 19:07:14)

Autor zdjęcia: UG Srokowo

Strażacy z Kętrzyna i gminy Srokowo zostali wezwani do pożaru zabytkowego ratusza w Srokowie. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Do akcji zadysponowano Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą z Kętrzyna oraz zastępy OSP Srokowo i OSP Jegławki. Okazało się, że w czasie ewakuacji poszkodowane zostały dwie osoby, które wymagały pomocy medycznej. Zostały wyniesione przez strażaków z ogarniętego ogniem i dymem budynku.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia przeprowadzone 26 sierpnia zgodnie z Planem Szkolenia Obronnego w Województwie Warmińsko-Mazurskim w 2019 roku oraz własnym Planem Szkolenia Obronnego w 2019 roku. Ich temat to „Organizacja i funkcjonowanie systemu obronnego państwa w tym kierowanie obronnością w Województwie. Realizacja przedsięwzięć organizacyjnych związanych z przygotowaniem urzędów administracji samorządowej do funkcjonowania w zapasowych miejscach pracy nałożenie świadczeń rzeczowych (w razie potrzeby) plan przemieszczania na ZMP”.

O godz. 9:00 Wójt Gminy Srokowo zwołał posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z podniesieniem gotowości obronnej państwa na terenie kraju oraz zagrożeniami mogącymi wystąpić na terenie Gminy Srokowo (sabotaże, podpalenia). Podczas prac Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zapoznano członków zespołu z procedurami dotyczącymi przemieszczenia Głównego Stanowiska Kierowania na Zapasowe Miejsce Pracy oraz zweryfikowano ich aktualność. W wyniku zagrożenia bezpieczeństwa państwa oraz realnego zagrożenia funkcjonowania urzędu, Wójt Gminy Srokowo podjął decyzję o przemieszczeniu Głównego Stanowiska Kierowania na Zapasowe Miejsce Pracy. W trakcie przygotowywania urzędu do zmiany siedziby na wieży ratusza wybuchł pożar. Po przemieszczeniu się pracowników urzędu do Zapasowego Miejsca Pracy odbyło się szkolenie, podczas którego zapoznano wszystkich pracowników urzędu z aktualnie obowiązującymi procedurami dotyczącymi Głównego Stanowiska Kierowania.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages