Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Trzeba być otwartym człowiekiem. Piotr Dzirba ponownie Najpopularniejszym Dzielnicowym

2019-09-09 16:00:00 (ost. akt: 2019-09-09 11:42:46)
Asp. Piotr Dzirba kieruje się prostą zasadą. - Lubię pomagać innym - twierdzi.

Asp. Piotr Dzirba kieruje się prostą zasadą. - Lubię pomagać innym - twierdzi.

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Asp. Piotr Dzirba został ponownie wybrany przez czytelników Najpopularniejszym Dzielnicowym w powiecie kętrzyńskim. W rankingu regionalnym zajął znakomite drugie miejsce. Na co dzień funkcjonariusz pełni służbę na terenie gminy Srokowo.

Piotr Dzirba "rządzi" w naszym powiatowym plebiscycie już od kilku lat. Teraz ponownie został uznany najpopularniejszym w powiecie dzielnicowym i jednym z najpopularniejszych w województwie? — Czuję bardzo dużą satysfakcję i nie ukrywam, że również duże zaskoczenie. Jest to niewątpliwie bardzo przyjemne uczucie. Wynik ten motywuje mnie do tego, żeby to zaufanie, którym obdarzyło mnie społeczeństwo nie stracić. Korzystając z okazji chciałem serdecznie podziękować wszystkim osobom, które oddały na mnie swój głos w plebiscycie — cieszy się funkcjonariusz.
.
W jaki sposób można sobie na taki "laur" od społeczeństwa zasłużyć? Czy jest na to jakaś recepta? — To pytanie należałoby zadać do osób, które oddały na mnie swój głos. Według mnie należy po prostu być człowiekiem otwartym na inne osoby (niekoniecznie policjantem a właśnie człowiekiem). W służbie takim właśnie staram się być. Wychodzę z założenia, że nie można lekceważyć nawet drobnego problemu ludzkiego. Mimo, że może on mi się wydawać banalny, to dla osoby zgłaszającej ten problem może być bardzo ważny. Poza tym staram się być osobą kontaktową i znaleźć czas na rozmowę z każdym mieszkańcem rejonu, chociaż ubolewam, że w mojej pracy niestety tego czasu nigdy nie jest za wiele — dodaje Najpopularniejszy Dzielnicowy.

Funkcjonariusz ma również w swoim dorobku rożne odznaczenia i medale, m.in.: srebrna i brązowa „Odznaka Honorowa” od Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, Krzyż Niepodległości Kl. II, Medal XXV-lecia NSZZP. Wyróżniony został też przez Biskupa Polowego medalem „Gloria Intepiolis ET Animi Promptis”

Policjant został przyjęty do służby 4 grudnia 2006. 25 czerwca 2007 rozpoczął pracę w Zespole Patrolowo - Interwencyjnym w Kętrzynie. Od 2 kwietnia 2013 pracuje jako dzielnicowy KPP w Kętrzynie. Asp. Piotr Dzirba w 2008 roku ukończył kurs specjalistyczny w zakresie udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych. W 2010 roku ukończył kurs specjalistyczny dla policjantów podejmujących interwencje wobec osób agresywnych i niebezpiecznych, natomiast w 2015 roku kurs specjalistyczny dla dzielnicowych.

Funkcjonariusz był wielokrotnie nagradzany m.in. za wzorowe wykonywanie obowiązków i zaangażowanie w służbę. Od października 2012 roku pełni funkcję przewodniczącego Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Policjantów w Kętrzynie. W 2016 roku został zwycięzcą wojewódzkich eliminacji konkursu „Dzielnicowy Roku 2016”.

Piotr Dzirba ma 37 lat. W 2012 roku ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie o kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, studia podyplomowe - kierowanie rewirem dzielnicowych. Ma dwoje dzieci - 7-letniego synka i 3 - letnią córeczkę. Interesuje się historią XX wieku i II wojny światowej, polityką międzynarodową oraz sportem, w szczególności piłką nożną. W wolnych chwilach lubi także obejrzeć dobry film.

Wojciech Caruk


TOP 3 rankingu powiatowego:
1. asp. Piotr Dzirba, Srokowo
2. mł. asp. Radosław Rafalski, Barciany
3. st. asp. Jarosław Stanicki, Kętrzyn


TOP 5 rankingu regionalnego:

1. mł. asp. Kamil Kuzia (KPP Bartoszyce) 17.3%
2. asp. Piotr Dzirba, (KPP Kętrzyn) 9.6%
3. asp. Łukasz Banaś (KPP Mrągowo) 8.7%
4. mł.asp. Artur Niewidziała (KPP Działdowo) 5.9%
5. asp.Piotr Cymborski (KMP Olsztyn) 3.9%

Warto odnotować fakt, że w skali województwa w pierwszej "dziesiątce" na miejscu 10. uplasował się mł. asp. Radosław Rafalski, dzielnicowy z Barcian.

Za tydzień opublikujemy obszerniejszą rozmowę z naszym Najpopularniejszym Dzielnicowym.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages