Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Dali się wkręcić w pomaganie i... zbierali nakrętki

2019-11-05 16:34:34 (ost. akt: 2019-11-05 17:04:47)

Autor zdjęcia: archiwum SP Srokowo

Kolejna edycja akcji „Wkręć się w pomaganie” dobiegła końca. Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Srokowie przekazali 40 worków o pojemności 240 litrów, wypełnionych po brzegi plastikowymi nakrętkami, podopiecznym Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „KOŁO” w Biskupcu.

22 października na specjalne zaproszenie dyrekcji ośrodka srokowscy wolontariusze, pod opieką p. Ewy Kozłowskiej, p. Karoliny Andruszkiewicz- Kukuły oraz p. Piotra Łastówki wyruszyli na spotkanie, które okazało się być wspaniałą okazją do poznania nowych przyjaciół, nauczenia się czegoś nowego o sobie i o innych oraz aktywnego spędzenia czasu w otoczeniu ciepła, życzliwości i poczuciu tworzenia wspólnoty. Od tego dnia, dla członków  Szkolnego Klubu Wolontariatu słowo integracja zyskało nowy wymiar.

Z początku niepewni, nieco oszołomieni przekraczaliśmy progi nowo wyremontowanego budynku przy ulicy Gdańskiej w Biskupcu, by po kilkunastu minutach poczuć się tam jak w gronie najbliższych przyjaciół, otoczeni ciepłymi ludźmi z sercami na dłoniach. Niepełnosprawni podopieczni, przyjęli nas i podzielili się swoją wiedzą oraz umiejętnościami, oferując udział w warsztatach w 9 różnych dziedzinach. 

Srokowscy uczniowie z niekrytym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem współpracowali z „instruktorami” przyjmując od nich porady i podpowiedzi. W efekcie przywieźli ze sobą piękne pamiątki, które zyskują dodatkowy wymiar- stały się symbolami przyjaźni i integracji.

Nie bez znaczenia była tu pomoc Agaty Wojnowskiej oraz Ewy Dudek, które zdecydowały się wspomóc przedsięwzięcie Szkolnego Klubu Wolontariatu oferując swoją pomoc przy przewiezieniu tak dużych zbiorów nakrętek do Biskupca. Serdecznie dziękujemy.

K. Andruszkiewicz- Kukuła
E. Kozłowska
Piotr Łastówka

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages