środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Podziel się:

Podziel się:

Polska Nasza Niepodległa!

Wyjątkowy rok, wyjątkowy dzień.... dnia 9 listopada w Szkole Podstawowej w Srokowie odbyły się uroczyste obchody 100-nej Rocznicy Odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy po trzech godzinach lekcyjnych spotkaniem w sali gimnastycznej dzieci przedszkolnych i klas I-III.

Zaprezentowaliśmy pieśni patriotyczne i laureaci konkursu recytatorskiego prezentowali swoje wiersze. Zostały rozstrzygnięte konkursy fotograficzny i plastyczny. Atmosfera uroczystości była radosna i przebiegała w świadomości, że dzieci choć małe, rozumieją ważność jej obchodów. O godz. 11.00 cała społeczność szkolna dołączyła do nas, aby wspólnie o 11.11 zaśpiewać hymn narodowy.

Zakończeniem tak uroczystego apelu było posadzenie pamiątkowego dębu- wiecznego drzewa oraz biegi niepodległościowe: 100 okrążeń, przez 100 uczniów w 100 minut z przekazywaniem flagi narodowej.
Anna Małecka

Wieczorne świętowanie
...o godz.17.00 w naszej szkole miała miejsce wieczornica poświęcona 100leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród gości byli przedstawiciele władz samorządowych, kościelnych i instytucji współpracujących ze szkołą. W nastrój przedstawienia wprowadziła wszystkich przybyłych dyrektor szkoły Jadwiga Zając.

W części artystycznej młodzież przedstawiła montaż słowno- muzyczny ,,Ku niepodległej”, podziwialiśmy również występy zwycięzców szkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej, układ taneczny z biało- czerwonymi szarfami. Po obejrzeniu występów uczniów goście i gospodarze udali się na poczęstunek. W drugiej części wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Dziękujemy za wspólne świętowanie.

Katarzyna Sałyk
Autorzy zdjęć: Justyna Gehfeld, Daria Oryńczak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa w Srokowie oraz opublikowany na portalu Srokowo: Rocznica niepodległości w srokowskiej szkole
Oceń artykuł:

(0)